KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER

Ana Sayfa » KANSER HABERLERİ » Beyin Tümörü » KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER
Paylaş
Tarih : 19 Nisan 2016 - 16:36

67b9749b8057ae72f1024f6a14d90670Biz biliyoruzki; Hemen hepiniz kanser hastası olduğunuzu öğrendiğinizde çok üzüldünüz, hatta şoka uğradınız. Ayrıca yakınlarınız da çok üzüldüler ve neyi nasıl yapmaları gerektiğini düşünmeye, olasılıkları irdelemeye başladılar. Böyle yaşamsal bir durumda yapılabilecek en doğru davranış; Olabildiğince soğukkanlı ve mantıklı olmak ve doğruları bulmaktır. Bu konu da size en doğru yolu, sizi ekip çalışması ile tedavi edecek uzmanlar gösterecektir.

Şimdi şöyle düşünün ; Siz herhangi bir kaza nedeni ile veya yaşamsal organlarında (beyin,kalp,ani damar tıkanması vs…)gibi ani bir neden ile maalesef yaşamını kaybedenlerden haberdarsınız. Unutmayınız ki bu insanlar içinde ne yazık ki çok genç olanları da mevcut. Böyle bir durum da olanlara göre sizler çok şanslısınız. Alacağınız doğru kararlarla tedavinizi konunun uzmanlarına ve onların tedavi ve planlarına uyarak yaptırabilir, ilk sarsıntıları (ameliyat, radyoterapi ve / veya kemoterapi ) atlatınca uzun yıllar yakınlarınızla mutlu olarak yaşayabilirsiniz.

Şimdi bu noktada duralım ve size kanserin bilinen nedenlerini özetleyelim ;

Önde gelen uzmanların ortak görüşlerine göre kanser, tıpkı kalp hastalığı gibi hatalı bir yaşam tarzının hastalığı olarak görülüyor ve esas olarak yaşadığımız koşullar ve davranış tarzından kaynaklanan nedenlerle gelişiyor.

İngiliz bilim insanları Sir Richard Doll ve Richard Peto araştırmaları sonucu kanser ölümlerinin 4/ 3’ünün sebebinin, vücudumuzun sağlıklı kalabilmesi için gerekli desteği verecek şekilde yaşanmaması olduğu sonucuna vardılar. Başka bir söylemle kanser, esas olarak altını çizerek söylüyoruz doğru gıdaları (yiyecek, içecek) almama, doğru havayı solumama, doğru egzersizleri yapmama ve doğru düşünceleri düşünmeme hastalığıdır. Bu çok genel ama fikir verici saptamalardan sonra durumunuza dönerek devam edelim; Kanser tanısı konulduktan sonra konu ile ilgili uzmanınız size çok büyük bir ihtimalle ‘’ameliyat’’ önerecektir. Daha önce ki satırlarda size doğru ve yanlışlardan bahsettik. Artık bu noktadan sonra yanlış yapma lüksünüz yoktur, uzmanları dinleyeceksiniz. ‘’Doğru yaparak’’ dinlediniz ve ameliyat oldunuz ve çok büyük ihtimalle ameliyat başarılı oldu, yatış sürenizi ve böylece 1’ci etabı tamamlayıp hastaneden çıktınız. Olayın devamın da ameliyat yaranız yine çok büyük bir olasılıkla iyi oldu. Şimdi ise yine uzmanlar denetiminde işin biraz daha zorluk arz eden 2’ci etabı yani radyoterapi (ışın tedavisi) ve/veya kemoterapi(ilaç tedavisi)başlayacaktır. Bu etap sizi biraz zorlayacaktır. Bazı tedavi komplikasyonları ile karşılaşacaksınız. Bunun sebebi bu tedavi metodlarının kanser hücrelerine olduğu gibi, başta vücut savunmasını sağlayan bazı kan hücreleri olmak üzere organların sağlıklı hücrelerini tahrip etmekte ve onlara ayrıca zehir(toksin) etkisi yapmalarıdır. İşte sizi bu 2’ci etapta zorlayacak komplikasyonlar bundan kaynaklanmaktadır. Yine bu tedaviler sırasında serbest radikaller denilen maddeler oluşur. Bunlar hücre DNA’larını bozarak yeni kanser odakları yapabilirler. Bu bozukluklara neden olacak bağışıklık sistemimizi çökerten serbest radikal ve toksinler, süratle vücuttan uzaklaştırılmalıdır.

Şimdi bu noktada bir doğru daha yapmanız gerekiyor. Bu zararlı maddeleri vücuttan en hızlı şekilde güçlü antioksidan maddelerle uzaklaştırabilirsiniz. Antioksidanların ise en bol ve tabii olarak bulunduğu yer, bitkisel ürünlerdir. Antioksidanlar dışında bazı bitki ekstraktlarında (özüt) bol miktarda kanser hücresi bertaraf edici, üremesini önleyici maddeler bulunmaktadır. Fitoterapi denilen bu bitkisel tedavi, immunat olarak profosyonel çalışma alanımıza girmektedir. Ürettiğimiz reformist ve kombine ürünlerimizle hastalarımızın radyoterapi ve kemoterapi seanslarını çok daha rahat atlatmalarını, en kritik dönemde vücuttan zararlı maddelerin uzaklaştırılarak hastalığın tedavisinde ciddi aşamalar kaydedilebilmektedir.Tekrar ve önemle söylemek gerekirse doğru fitoterapi (bitkisel özüt tedavisi) kararını tam zamanında vermelisiniz. Aksi takdirde geç ve daha az etkili olacaktır.

Diğer taraftan, serbest radikal ve toksinler sadece kanser hastalarında oluşmaz. Bunlar sağlıklı insanlarda da bulunurlar. Dolayısı ile bunlardan zaman zaman yapılacak fitoterapi kürleri ile kurtularak sağlığınıza önemli katkıda bulunmuş olursunuz.

Sağlıklı Yaşam Dilekleriyle..

İmmu-nat Danışman Hekimi

Dr.Ünal VURAL

Genel Cerrahi

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Akciğer Kanseri Başlıca Belirtileri
Akciğer Kanseri Başlıca Belirtileri

Akciğerde oluşacak rahatsızlıklarda kişi ağrı hissetmez. Ancak hasta da ağrı tümör büyüyüp akciğer zarının dışına çıkması durumunda

DÜNYA GENELİ İSTATİSTİK
DÜNYA GENELİ İSTATİSTİK

  Uluslararası Kanser Ajansı 2012 yılı için yeni kanser tahminlerini yayınladı. Dünya üzerinde kanser kayıtçılığın yapan toplam 184

Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavi Yolları
Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavi Yolları

Akciğer Kanseri Belirtileri ve Tedavi Yolları – Akciğer Kanseri Nasıl Anlaşılır, Tedavisi Nasıl Olur? Çağımızın en çok sağlığı

SON YAZILAR

KÖŞE YAZARLARI